23 maja w Białymstoku miał miejsce Festiwal Pieśni Legionowej i Patriotycznej „Raduje się serce, raduje się dusza...”. Jury pod przewodnictwem prof. Wioletty Miłkowskiej przyznało Julii 1 miejsce i nagrodę Grand Prix Festiwalu.

25 maja Julia wzięła udział w VI Edycji Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Domanicach. Jury w składzie: Ewa Jagiełło- doradca metodyczny języka rosyjskiego z SCDiDN w Siedlcach, dr Ewa Kozak z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Małgorzata Zielińska- nauczyciel śpiewu ze Szkoły Muzycznej w Siedlcach, Dariusz Różycki z Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach oraz Walenty Kozakow - dr nauk medycznych wysoko oceniło umiejętności wokalne Julii  Kuzyki przyznając jej 2 miejsce.

Gratulujemy!