Warsztaty dziennikarskie w Berlinie

W dniach 1-7 października dwie uczennice naszego gimnazjum, Małgorzata Szeląg z klasy IIIa i Paulina Klepadło z klasy IIIb uczestniczyły w tygodniowych warsztatach dziennikarskich, które odbywały się w Berlinie. W ich trakcie pisały one artykuły, z których jeden - o stereotypach panujących w niemieckiej stolicy – można przeczytać na stronie gazetki uczniowskiej „Klick”. Poza naszymi uczennicami nad artykułem pracowało dwóch uczniów ze szkoły z Narwy w Estonii. Zapraszamy do zapoznania się z efektami ich pracy na stronie internetowej:

Uczennice wróciły bardzo zadowolone i pełne pozytywnych wrażeń. Wyjazd ten stanowił dla nich doskonałą okazję nie tylko do poszerzenia wiedzy z zakresu pracy redakcyjnej czy też kultury Niemiec, ale także do nawiązania nowych znajomości oraz sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności językowych.

Pani profesor Małgorzata Nieroda – szkolny koordynator projektu – zaprasza wszystkich chętnych do zgłaszania się do II edycji konkursu, gdyż na tych, którzy napiszą ciekawe artykuły, czekają kolejne warsztaty w Berlinie na przełomie lutego i marca 2018.