• Osiągnięcia
  • 2013/14

Osiągnięcia DSD 2013/2014

W roku szkolnym 2013/2104:

1.) w etapie wojewódzkim Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego wzięło udział 8 uczniów, 6 z nich otrzymało tytuł laureata. Byli to:

Daria Sadowska z klasy II A PG (op. p. B.Saciuk, p. S. Toczydłowska); Ewa Bokiniec, Kornel Papciak z kl. II B (op. p. A. Zalewska); Aleksandra Wilczyńska  z klasy III A (op. p. A. Rybicka); Julia Szydlik, Grzegorz Torbicz z klasy III B (op. p. M. Jaroszewicz).

2.) W ogólnopolskim konkursie ,,Deutschfreund":

I miejsce w kraju w swoich kategoriach wiekowych zajęły:

Adrianna Popławska (kl. II A PG, op. p. B. Saciuk), Julia Szydlik (kl. III B PG, op. p. M. Jaroszewicz) oraz Ewa Mudrewicz (kl.II H LO; op.p. dyr. M. Zackiewicz-Wasilewska).

Karolina Jankowska, uczennica klasy I LO (op. p. B. Saciuk) zajęła I miejsce w województwie.

3.) W ogólnopolskim konkursie ,,Sprachdoktor":

trzech uczniów naszego Gimnazjum zajęło 1. miejsce w województwie w swoich kategoriach wiekowych:

Magdalena Krętowska wsród uczniów klas I gimnazjum (op. p. Ł. Krawczyk);

Daria Sadowska wsród uczniów klas II gimnazjum (op. p. S. Toczydłowska);

Grzegorz Torbicz wsród uczniów klas III gimnazjum (op. M. Jaroszewicz).

Ponadto Ewa Mudrewicz (p. dyr. Zackiewicz-Wasilewska) z klasy II H LO ponownie zostaa laureatką konkursu, osiagając w swojej kategorii wiekowej najlepszy wynik w kraju.

4) W konkursie jezykowym ,,Poliglota"

Daria Sadowska (kl. II A PG) (op. p. S. Toczydłowska) zajęła II miejsce;

Krzysztof Wyszyński kl. III B (op. p. M. Jaroszewicz) został finalistą konkursu.

5.)  W konkursie w ramach międzynarodowego projektu dla szkół ,,,Jugend debattiert” – ,,Młodzież debatuje” do finału doszedł Mateusz Saniewski z klasy II A LO (op. p. Łukasz Krawczyk).

6.) Ewa Mudrewcz  z kl. II H została finalistką 37. Olimpiady Języka Niemieckiego (op. p. dyr. Zackiewicz-Wasilewska).

7.) Łucja Lupa (kl. II A PG)  w ramach współpracy PG32 z Instytutem Goethego w Warszawie i realizowania projektu  "Szkoły: Partnerzy przyszłości",otrzymała stypendium dla uzdolnionej młodzieży. Jest to tygodniowy wyjazd do Drusgiennik na warsztaty językowe - czerwiec 2014. (op. p. S. Toczydłowska).

8.) Jakub Mojsiejuk (kl. II h) otrzymał wakacyjne stypendium w ramach Niemieckiej Akademii Uczniowskiej - Deutsche Schüler Akademie, w ramach którego będzie miał okazję rozwijać swoje umiejętności językowe na zagranicznym obozie językowym. (op. p. dyr. M. Zackiewicz-Wasilewska).

9.) Wszyscy uczniowie grup DSD klas trzecich liceum uzyskali Niemiecki Dyplom Językowy, zwalniający z egzaminu z języka niemieckiego na wszystkie wyższe uczelnie w Niemczech (op. p. dyr. M. Zackiewicz-Wasilewska, p. B. Saciuk, p. dr A. Gross).

10.) Wszyscy uczniowie grup DSD klas trzecich gimnazjum ukończyli kurs języka niemieckiego DSD I , uzyskując poziom językowy B1. (op. p. A. Rybicka, p. M. Jaroszewicz, p. dr A. Gross).