Wystawa ,,Globalna kontrola i cenzura"

,,Wiedza to władza. Tę zaś dzierżą przede wszystkim ci, którzy kontrolują przepływ informacji. Dotyczy to zwłaszcza kultury cyfrowej, gdyż wszelka znajdująca się w globalnej sieci internetowej informacja może zostać zmanipulowana w sposób niekontrolowany.”

To wprowadzenie do współorganizowanej przez Goethe Institut wystawy ,,Globalna kontrola i cenzura” w białostockiej Galerii Arsenał, na którą udali się uczniowie grup DSD klas II i III gimnazjum wraz ze swoimi nauczycielami języka niemieckiego. Uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę na temat cenzury, utajniania informacji, inwigilacji jak i masowego dostępu do danych osobowych, z czego zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy.

Wystawa dała z pewnością uczniom do myślenia, czy warto ujawniać w sieci informacje o sobie m.in. na portalach tak popularnych wśród młodych ludzi jak Facebook czy Istagram.

018 020IMG 20180216 145121    IMG 20180216 145059