Ciekawa nauka On-line

W poniedziałek 1 czerwca  w ramach programu PASCH odbyło się spotkanie on-line w języku niemieckim uczniów grupy DSD klasy VII z rodzimym użytkownikiem języka - przyszłą nauczycielką (obecnie jeszcze studentką) , która w prosty sposób opowiadała o swoim kraju. Uczniowie mieli okazję posłuchania żywego języka niemieckiego i prowadzenia rozmowy w tym języku. W praktyce oznaczało to zadawanie pytań i reagowanie na postawione przez studentkę pytania. Siódmoklasiści doskonale dali sobi radę, choć języka niemieckiego uczą się dopiero od września. Spotkanie urozmaiciła ciekawa prezentacja o kraju naszych zachodnich sąsiadów. Był to przykład kreatywnej i efektywnej lekcji, jaką przeprowadzić można również w formacie on-line.

paschpasch1