Nasi Uczniowie zdali egzamin ustny Deutsches Sprachdiplom. Gratulujemy

W dniach 14. – 16.12.2020 r. 36 uczniów klas trzecich naszego liceum przystąpiło do egzaminu ustnego Deutsches Sprachdiplom C1. Z ogromną radością informujemy, iż wszyscy doskonale zdali egzamin DSD w części ustnej.

Wyniki pisemnego egzaminu DSD, który odbył się 24 listopada 2020 r., będą znane w kwietniu 2021 r. Prace pisemne sprawdzane są obecnie przez niemieckich ekspertów programu DSD w Niemczech.
Egzamin Deutsches Sprachdiplom to najwyższy poziom egzaminu państwowego Republiki Federalnej Niemiec osiągany przez uczniów poza granicami tego kraju. Spełnia on wymogi standardów egzaminów końcowych w szkołach niemieckich oraz standardów europejskich. Niemiecki Dyplom Językowy odpowiada poziomowi C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Dyplom DSD C1 zwalnia z egzaminu z języka niemieckiego na wszystkie wyższe uczelnie w Niemczech.