Dzień wspaniałych spotkań

Dzień 21.09.2021 przebiegł pod znakiem inspirujących spotkań z niesamowitymi Gośćmi. W progach naszej Szkoły mieliśmy bowiem zaszczyt gościć Radcę Ministra ds. kulturalnych Republiki Federalnej Niemiec, dziennikarza, autora książek oraz dyplomatę – Pana Roberta von Rimscha oraz Pana Henninga Christiansena, koordynatora Centralnego Wydziału Szkolnictwa za Granicą Języka Niemieckiego.

W tym samym dniu naszą Szkołę odwiedzili również przedstawiciele Instytutu Goethego w Warszawie Pani Karin Ende- Dyrektor Działu Językowego oraz Pan Maximilian Weiss - Konsultant d.s. Nauczania Języka Niemieckiego.

Te niezwykłe spotkania przebiegły we wspaniałej, życzliwej atmosferze. Gości powitał Pan Dyrektor Dariusz Bossowski wraz z zespołem nauczycieli języka niemieckiego, a także przedstawicielki społeczności uczniowskiej – Julia i Lara Swierkot z klasy III B2.

Nasi Goście rozpoczęli swoją wizytę od spotkania z uczniami grup DSD II. Młodzi ludzie mieli mnóstwo pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Rozmawiali o bogatym życiorysie Pana von Rimscha, pytali o pracę koordynatora programu DSD II, a także sami udzielali informacji na temat swoich doświadczeń w nauce języka niemieckiego. Był to doskonały sprawdzian użycia języka w praktyce, który Uczniowie zdali celująco.

Spotkanie z naszymi dostojnymi Gośćmi było niesamowitym przeżyciem, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli języka niemieckiego, które na pewno zostanie na długo w naszej pamięci.

Dziękujemy za wspaniałe spotkania!

DSC 1066  DSC 1064

DSC 1070   DSC 1080