• Rekrutacja do programu DSD
  • Liceum

Zasady rekrutacji DSD - II LO

Zasady rekrutacji do międzyoddziałowych grupy DSD Deutsches Sprachdiplom

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku tworzy się grupę międzyoddziałową z rozszerzonym programem nauczania języka niemieckiego, przygotowującą do egzaminu dyplomowego DSD Deutsches Sprachdiplom C1.

Podstawą kwalifikacji do grupy jest sprawdzian kompetencji językowych z języka niemieckiego na poziomie A2 wg skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, który odbywa się w terminie (patrz – Terminarz) ustalonym przez dyrektora szkoły.

Podanie (wzór podania – Dokumenty do pobrania) o przystąpienie do sprawdzianu kompetencji językowych należy składać w sekretariacie szkoły w terminie (patrz – Terminarz) ustalonym przez dyrektora szkoły.

Zakres materiału do egzaminu jest publikowany na szkolnej stronie internetowej (podstrona DSD – Rekrutacja do programu DSD/Liceum).

Punkty uzyskane przez kandydata w wyniku dodatkowego testu z języka niemieckiego nie są wliczane do punktów rekrutacyjnych.

Kandydat przystępujący do sprawdzianu kompetencji językowych zobowiązany jest zgłosić się w siedzibie szkoły nie później niż 15 minut przez wyznaczonym terminem z aktualną legitymacja szkolną.

Kandydaci legitymujący się certyfikatem Goethe-Zertifikat A2: Fit in Deutsch oraz laureaci konkursu „SCHWARZ-ROT-GOLD” organizowanego przez II Liceum Ogólnokształcące im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku są zwolnieni ze sprawdzianu kompetencji językowych z języka niemieckiego i zostaną zakwalifikowani do grup międzyoddziałowych DSD pod warunkiem przyjęcia do szkoły w wyniku rekrutacji ogólnej.

Laureaci lub finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego, laureaci lub finaliści Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Podlaskiego Kuratora Oświaty zwolnieni są ze sprawdzianu kompetencji językowych z języka niemieckiego i zakwalifikowani do grup międzyoddziałowych DSD.

Kandydaci, dla kórych istniej podstawa do zwolnienia ze sprawdzianu kompetencji językowych z języka niemieckiego powinii złożyć podanie (wzór podania – Dokumenty do pobrania) o zakwalifikowanie do grupy międzyoddziałowej DSD w terminie (patrz – Terminarz) ustalonym przez dyrektora szkoły.