• Wymiany międzyszkolne
  • 2012/13

Finał projektu Comenius - Mainz

W ramach realizacji projektu Comenius grupa 20 uczniów naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu finałowym w Mainz, które odbyło się w dniach 17.05 - 27.05.2013.

Od 2011 roku nasi uczniowie pod kierunkiem p. Agnieszki Rybickiej - koordynatorki projektu, p. A. Zalewskiej, S. Toczydłowskiej oraz M. Jaroszewicz wraz ze swoimi niemieckimi ( IGS Mainz - Bretzenheim) i węgierskimi (Gymnasium Mezőberény) kolegami pracowali nad sztuką teatralną „Willkommen in der Wirklichkeit” – „Witaj w rzeczywistości”. Sztukę tę, samodzielnie napisaną i przygotowaną, zaprezentowali oni w niemieckim mieście Mainz. W dniach 24. i 25. maja odbyły się dwa przedstawienia w obecności kilkuset widzów, w których w roli aktorów i chórzystów wystąpili uczniowie z trzech krajów partnerskich. Za bardzo udany występ publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Opiekę nad przygotowaniem aktorskim naszych uczniów sprawowała p. Agnieszka Zalewska, chórem dyrygował p. Markus Meyer - Benz, zespołem muzycznym p. Karl Allgayer,a choreografią p. Catherine Chihab.

W czasie tego pobytu uczniowie mieli też okazję zwiedzić piękne miasto Mainz i jego okolice. Odbyły się również wycieczki do Wiesbaden, podczas których uczniowie nie tylko zwiedzali słynny kurort i jednocześnie stolicę Hesji, ale również mieli okazję lepiej się poznać wspólnie spędzając czas w zamku Freundenburg. Niezapomniane wrażenia pozostawiła wizyta w restauracji prowadzonej przez osobę niewidomą, gdzie przebywa się cały czas w zupełnych ciemnościach.

Niedzielny czas wolny wszyscy uczestnicy spotkania spędzili w Rüdesheim jeżdżąc kolejką linową i wędrując wśród wzgórz Taunus, pływając statkiem po Renie, zwiedzając malownicze miasteczko Rüdesheim.

Zarówno dla uczniów jak i nauczycieli było to niezapomniane przeżycie i szansa nawiązania nowych przyjaźni.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt, szczególnie jego koordynatorce - p. Agnieszce Rybickiej.