• Wymiany międzyszkolne
  • 2012/13

Polsko niemieckie spotkanie muzyczne w Mainz w Niemczech

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego 2012/2013 została wznowiona praca nad sztuką teatralną, pisaną przez uczniów trzech krajów: Polski, Niemiec i Węgier w ramach programu COMENIUS.

W dniach od  19 do 27 września 2012 roku do szkoły partnerskiej w Mainz (Niemcy) wyjechał chór gimnazjalny naszej szkoły, uzupełniony uczniami liceum, głównie z grup DSD wraz z opiekunami - p. Anetą Rutkowską, koordynatorką projektu -  p. Agnieszką Rybicką oraz p. Agnieszką Zalewską. Obok codziennych prób i ćwiczeń uczestnicy wyjazdu znaleźli również czas na odpoczynek. Uczniowie zwiedzili Mainz, a także Wiesbaden oraz Frankfurt, gdzie znajduje się jeden z największych portów lotniczych w Europie.

Tydzień prób zakończył wspólny koncert w TSG Halle Mainz, w którym udział wzięli: Chór Publicznego Gimnazjum Dwujęzycznego nr 32 w Białymstoku (w tym uczniowie DSD), Chór Integierte Gesamtschule Mainz - Bretzenheim oraz zespół instrumentalny Chantal.